Šilhavá o Cechlové: Chyba byla v práci nohou

27. 8. 2007 10:49
diskařka Zdeňka Šilhavá při tréninku 1984
diskařka Zdeňka Šilhavá při tréninku 1984

diskařka Zdeňka Šilhavá při tréninku 1984Kvalifikační krach diskařky Věry Cechlové-Pospíšilová očima ZDENY ŠILHAVÉ (bývalá světové rekordmanka, 6. na olympiádě v Soulu 1988, 6. na MS v Římě 1987):

"Věrky Cechlové je mi moc líto. Ale když jsem viděla její poslední pokus, bylo mi jasné, že do hlavního závodu z kvalifikace nepostoupí.

Zdůrazňuji, že je to jen můj názor, ale v kvalifikaci jí úplně odešla technika. Hlavně její práce nohou v kruhu byla z mého pohledu hodně mizerná, hod byl jen z rukou a spodek těla nepomohl. Poslední pokus, to je hop nebo trop - no a Věrce to nevyšlo, metry jí chyběly.

Trošku se mi zdá, že je to výsledek jejího souboje s technikou posledních dvou let. Trochu ustoupila. Špatně se mi to komentuje, trénuje ji můj manžel Josef. Věrka to má dané svými dispozicemi - nikdy nebude tak silná jako „dvoumetrové" Dietzschová nebo Rusky, tanhle handicap musí dohnat skvělou, excelentní technikou. No a tu teď hledá. V Ósace bezúspěšně. Nevím, kde je zakopaný pes, určitě se na to teď s trenérem soustředí."

Foto: ČTK

Autor: - nec -

Další čtení

Demonstrace v Londýně (2025).

Celý svět to ví, ale Moskva přesto odmítla odpovědnost za sestřelení letu MH17

Zahraničí
13. 5. 2025
Sněhová Mapa republiky

Sněhová Mapa republiky se pořád drží. Morava už ale odtála

Domácí
13. 5. 2025

Pozor, klíšťata útočí: Tento týden rekordně nebezpečná sezóna

Domácí
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ