Další výprask! Cleveland se topí v krizi, prohrál s Portlandem

27. 12. 2015 09:45
Basketbalisté Clevelandu nezažívají příjemné dny. Den po těsné porážce v repríze finále NBA s úřadujícími šampiony z Golden State dostali v sobotu výprask na palubovce Portlandu, kde prohráli 76:105.
Basketbalisté Clevelandu nezažívají příjemné dny. Den po těsné porážce v repríze finále NBA s úřadujícími šampiony z Golden State dostali v sobotu výprask na palubovce Portlandu, kde prohráli 76:105.

Basketbalisté Clevelandu nezažívají příjemné dny. Den po těsné porážce v repríze finále NBA s úřadujícími šampiony z Golden State dostali v sobotu výprask na palubovce Portlandu, kde prohráli 76:105.

Unavení Cavaliers opět špatně stříleli a dali nejméně bodů v sezoně. Portland opanoval první čtvrtinu 34:12 a i bez největší hvězdy Damiana Lillarda si připsal nejjasnější výhru v sezoně. Cleveland šetřil Kyrieho Irvinga, jenž se vrací po zranění, a jeho hra působila mdlým dojmem. LeBron James odehrál pouze 27 minut a připsal si 12 bodů.

"Kdo z vás to čekal? To je přesně to, proč milujeme NBA, protože se může stát úplně cokoliv," řekl s úsměvem domácí kouč Terry Stotts, jehož Blazers vyhráli po pěti porážkách za sebou. Allen Crabbe přispěl k vítězství 26 body, jimiž si vylepšil osobní rekord. Hned 21 bodů stihl dát v prvním poločase.

"Prostě se nám teď vůbec nedaří v útoku. Na začátku utkání jsme neměli energii a oni na nás nastoupili. Zlepšili jsme se, ale už to bylo jedno," řekl zklamaně LeBron James.

New Orleans se podařilo v koncovce zastavit Jamese Hardena a připsali si cennou výhru nad Houstonem 110:108. Harden trefil v poslední čtvrtině jedinou z pěti střel a v závěru byl zblokován, když Pelicans dokonávali obrat. Harden dal 25 bodů, ale nezabránil šňůře 16:5, kterou domácí uzavřeli zápas. Znovu skvělý výkon podal Anthony Davis, který ke 24 bodům přidal 13 doskoků a tři bloky. Tyreke Evans měl double double za 11 bodů a 13 asistencí a připsal si asistenci na poslední koš utkání a také zisk v úplném závěru.

J.J. Barea nastoupil do druhého utkání za sebou v základní pětce za zraněného Derona Williamse dalším skvělým výkonem pomohl Dallasu k výhře v Chicagu 118:111. Po 32 bodech v Brooklynu dal Barea sedm trojek a 26 bodů a Mavericks v koncovce přežili nápor Bulls. Ty vedl Derrick Rose s 25 body, včetně devíti v poslední čtvrtině, ale v závěru udělal klíčovou ztrátu a domácí poté nedokázali za pět sekund vyhodit z autu.

Kawhi Leonard dal 20 bodů a San Antonio má po výhře nad Denverem 101:86 domácí bilanci 17-0. Druhou výhru v sezoně získala Philadephia, když zvítězila nečekaně ve Phoenixu 111:104.

NBA:

Atlanta - New York 117:98, Brooklyn - Washington 96:111, Charlotte - Memphis 98:92, Dallas - Chicago 118:111, Detroit - Boston 93:99, Milwaukee - Toronto 90:111, Minnesota - Indiana 88:102, New Orleans - Houston 110:108, Orlando - Miami 101:108, Phoenix - Philadelphia 104:111, Portland - Cleveland 105:76, San Antonio - Denver 101:86, Utah - LA Clippers 104:109.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Steve Dipaola

Další čtení

Judista Lukáš Krpálek pózuje na tiskové konferenci Českého svazu juda před odletem české reprezentace na mistrovství Evropy do Černé Hory.

Judista Krpálek si pochvaluje kila navíc, lépe vzdoruje těžším soupeřům

Sport
22. 4. 2025
ilustrační foto

Půlka cyklistů, co loni zemřeli, neměla helmu. Je povinná jen do 18 let, ale policie varuje

Zdraví
22. 4. 2025
ilustrační foto

Kdo zabil prostitutku? Svědkyně řekla pravdu po 18 letech. Případ je promlčený

Kultura
22. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ