Satoranský pomohl porazit New York, zazářil mladík White

13. 11. 2019 10:31
Coby White, Chicago Bulls.
Coby White, Chicago Bulls.

Basketbalisté Chicaga dali v NBA zapomenout na debakl s Houstonem a před vlastními fanoušky tentokrát porazili New York 120:102. K vítězství pomohl i Tomáš Satoranský, jenž jako první rozehrávač strávil na hřišti přes 23 minut a dal pět bodů. Ve šlágru úterního programu Lakers přehráli Phoenix a uspěl také Utah, který navzdory patnáctibodovému poločasovému manku zdolal Brooklyn.

Bulls rozhodli o čtvrté výhře z jedenácti utkání v poslední části, kterou ovládli o 18 bodů. K triumfu výrazně přispěl Coby White, letošní sedmička draftu, jenž odehrál nejlepší utkání v NBA. V závěrečné čtvrtině trefil jako první nováček v historii ligy sedm trojek, což je také nový rekord klubu. Celkově zaznamenal 27 bodů a byl nejlepším střelcem duelu.

"Byl úžasný. Krása Cobyho hry spočívá v tom, že si umí hledat pozice. Nám dnes stačilo ho v nich nacházet," řekl trenér Jim Boylen. White přitom vstoupil do čtvrté části jen se čtyřmi body, pak ale trefil pět trojek po sobě a Chicago se nadechlo k rozhodující šňůře 24:2.

"Připadalo mi, že se koš zvětšil. A tak jsem střílel a dostal se do správného rytmu. Doteď se mi střelecky moc nedařilo, takže mi spadl velký kámen ze srdce," usmíval se White.

Satoranský proměnil dvě ze tří střel z pole včetně jedné trojky. Český rozehrávač dále zaznamenal dva doskoky, dvě asistence a čtyři plusové body. Pod výhru Bulls se podepsali rovněž Zach LaVine s 25 body a Wendell Carter se 17 body a 12 doskoky. Na druhé straně nastřílel 22 bodů Marcus Morris.

Nejlepší start do sezony

Lakers uspěli 123:115 v Phoenixu. Kalifornský celek si díky lepšímu závěru připsal osmou výhru z deseti zápasů, což je jeho nejlepší start do sezony od roku 2010, a vévodí Západní konferenci. Spolehnout se mohl na Anthonyho Davise s 24 body a 12 doskoky, Kyla Kuzmu, jenž zaznamenal 23 bodů, a LeBrona Jamese s 19 body a 11 doskoky.

Po Bostonu a Lakers získal osmou výhru i Utah, který doma zdolal Brooklyn 119:114. Svěřenci kouče Quina Snydera v poločase ztráceli 15 bodů, ve druhé půli ale zlepšili obranu a o vítězství rozhodli košem Rudyho Goberta 56 sekund před koncem.

Jazz jsou posledním klubem ze západu, který je doma stále stoprocentní - uspěl ve všech šesti duelech. Za čtvrtým triumfem v řadě táhli celek ze Salt Lake City s 30 body Donovan Mitchell a s 18 body a 15 doskoky francouzský pivot Gobert.

Nejlepším střelcem úterního programu byl s 42 body rozehrávač Trae Young, který dovedl Atlantu k vítězství 125:121 v Denveru. Proměnil osm trojek a přidal i 11 asistencí.

NBA:

Chicago - New York 120:102 (za domácí Satoranský 5 bodů, 2 asistence, 2 doskoky), Denver - Atlanta 121:125, Indiana - Oklahoma City 111:85, Miami - Detroit 117:108, Philadelphia - Cleveland 98:97, Phoenix - LA Lakers 115:123, Sacramento - Portland 107:99, Utah - Brooklyn 119:114.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Charles Rex Arbogast

Další čtení

Americký nejvyšší soud otevřel Trumpovi cestu k demontáži ministerstva školství

Zahraničí
14. 7. 2025

Analýza: Počet podnikatelů překročil dva miliony, je jich nejvíce od roku 2022

Ekonomika
14. 7. 2025

Při havárii malého letadla na britském letišti Southend zemřeli čtyři lidé

Zahraničí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ