Florbalové MS
Slzy i euforie. Florbalisté plánují obrovskou party
11.12.2010 20:11
Šest let po historicky první medaili z mistrovství světa ve Švýcarsku přidali čeští florbalisté do sbírky druhý cenný kov. Na minulých dvou šampionátech v boji o bronz vždy ztroskotali na Švýcarech, ale v sobotu proti nim po výhře 9:3 slavili.
O obrovskou radost se podělili i s asi stopadesátičlenným kotlem českých fanoušků v helsinské Hartwall Areně a plánovali další oslavy ve finské metropoli.
Stý zápas v reprezentaci odehrál obránce Aleš Jakůbek a oslavil jej ziskem bronzu. "Těžko mohl být lepší, na takový zápas asi nikdy nezapomenu. Podle výsledku by se řeklo, že to bylo v suchém triku, i když to tak ve skutečnosti nebylo. Je to něco úžasného. Tým pořád věřil, pořád jsme makali. Klobouk dolů před všemi kluky," řekl novinářům Jakůbek.
Spolu s brankářem Tomášem Kafkou a útočníky Vojtěchem Skalíkem, Martinem Ostřanským, Alešem Zálesným, Radkem Sikorou i současným trenérem Tomášem Trnavským získal stříbro na světovém šampionátu v roce 2004 a má ve sbírce obě medaile.
"V roce 2004 nám nahrálo rozlosování. Švýcaři si mysleli, jakou mají kliku, když jdou v semifinále na nás. Teď přišel po delší době bronz. Možná si ho budeme cenit i víc, ale já bych to ani nesrovnával," doplnil hráč švýcarského Grasshopper Curych.
Došlo prý i na slzy. "Byly a možná ještě budou," usmíval se Jakůbek. "Já si asi sednu do šatny a budu si promítat mistrovství, možná i tu celou stovku zápasů. Dám si něco na party a pak samozřejmě doma s rodinou, přítelkyní a kamarády. Ale to se nedá plánovat, bude to spontánní," doplnil k nejbližším plánům.
Podle vyhlášeného hecíře Aleše Zálesného budou oslavy obrovské. "Někteří kluci mají první medaili. Určitě se bude pít, rozjedeme to na party," plánoval Zálesný návštěvu tradičního závěrečného večírku. "Je to senzace. Na medaili jsem čekal od roku 2004 a být počtvrté čtvrtý, to by mě mrzelo. Myslím, že jsme si to dneska plně zasloužili."
Pocity s medailí na krku si užíval naplno i brankář David Rytych. "Je to neskutečný pocit. Jako ve snu," svěřil se Rytych. "Naše výkony na turnaji byly jako den a noc, někdy jsme zahráli relativně dobře, někdy to bylo hrozný. Ale naštěstí se nám ten bronz podařil," dodal Rytych.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.