Biatlonistky, třeste se! Vítězka OH v běhu na lyžích mění sport

22. 3. 2020 19:53
Biatlonistky, třeste se! Vítězka OH v běhu na lyžích mění sport.
Biatlonistky, třeste se! Vítězka OH v běhu na lyžích mění sport.

Po sedmi letech v běžecké reprezentaci změní švédská lyžařka Stina Nilssonová sportovní odvětví. Šestadvacetiletá olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa hodlá po nevydařené sezoně, ovlivněné zraněním, přejít k biatlonu. Informovala o tom stránka mezinárodní lyžařské federace fis-ski.com.

"Původně jsem chtěla závodit v běhu na lyžích ještě na další olympiádě a po sezoně 2022 to změnit. Ale po tom zranění jsem měla spoustu času na přemýšlení i na trénink střelby a došlo mi, že už opravdu nechci na nic dalšího čekat," řekla vítězka individuálního sprintu z Pchjongčchangu, která má na kontě celkem pět medailí ze ZOH a sedm ze světových šampionátů.

Ve Světovém poháru skončila před Vánoci v Planici dvakrát druhá, ale po úvodním dílu Tour de Ski musela kvůli únavové zlomenině skončit. Na biatlonové výzvy se těší. "Ta největší samozřejmě bude ovládnout zbraň," dodala vítězka 23 závodů SP.

Nilssonová se může pokusit napodobit slavnou krajanku Magdalenu Forsbergovou, jež také nejprve reprezentovala Švédsko v běhu na lyžích a po přechodu k biatlonu se stala šestkrát mistryní světa a šestkrát vyhrála hodnocení Světového poháru. V uplynulé sezoně biatlonového SP skončila celkově třetí a ovládla hodnocení sprintu další bývalá běžkyně Denise Herrmannová z Německa.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Matthias Schrader

Další čtení

Kapr od roku 2019 zdražil o třetinu. Jak se mění ceny před svátky?

Domácí
24. 12. 2025

Kouzelná dobrodružství Medvídka Pú baví děti už celé století

Kultura
24. 12. 2025

Na rušnou trať z Liberce na Žitavu a Varnsdorf se po devíti měsících vrátí vlaky

Domácí
24. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV