Razýmová s Janatovou zazářily. Vyhráli Johaugová a Bolšunov

18.01.2020 10:48 Původní zpráva Aktualizováno 18.01. 12:56

Obnovit

• 10:45

To je pro dnešek z Nového Města na Moravě všechno. Děkujeme za pozornost.

• 10:44

Skvělý závod pro české barvy. Kateřina Razýmová se dostala do vysněné první desítky a svým životním výsledkem šokovala jinak spíš sprinterka Kateřina Janatová. Závod jasně ovládla suverénka sezony Therese Johaugová z Norska.

• 10:37

Bude to stačit na desítku alespoň Razýmové?

• 10:34

Janatové přece jen na posledním kilometru a půl trochu došly síly a už se trochu propadá výsledkovou listinou. První patnáctka by to ale být mohla:

7. Lundgrenová +58.1
    8. Razýmová +1:07.6
    9. Niskanenová +1:11.5
    10. Kallaová +1:14.1
    11. Janatová +1:17.7

• 10:31

Při pohledu na mezičasy je hrozbou pro Češky Finka Krista Parmakoskiová, která zřejmě vytlačí Janatovou z top 10. I tak to bude pro mladou českou reprezentantku životní výsledek.

• 10:29

Je to tak, medailové pořadí se opět mění:

6. Lundgrenová +58.1
    7. Razýmová +1:07.6
    8. Janatová +1:17.7

• 10:29

Jessica Digginsová zabojovala o umístění na pódiu, Hagaovou porazila o tři desetiny. Ještě je tu ale Něprjajevová.

• 10:26

Razýmová je už v cíli, o deset sekund před Janatovou. Johaugová dorazila vzápětí a o vítězce není pochyb.

• 10:25

I na metě 8,5 km jsou Razýmová s Janatovou seřazené za sebou a podle časů si udržují konstantní odstup od nejlepších. Že by se vměstnaly dvě Češky do top 10? Do první patnáctky by to vyjít mohlo skoro určitě.

• 10:23

Vypadá to, že sněžení v Novém Městě na Moravě sílí.

• 10:22

Petra Nováková v cíli a na body to dnes určitě stačit nebude.

• 10:21

22 závodnic to trvalo, než někdo sesadil dnes vynikající Kateřinu Janatovou. Povedlo se to v cíli až Moe Lundgrenové.

• 10:21

Johaugová vede po 7,7 km už o neuvětřitelných 28 sekund!

• 10:20

A ještě tam bude Norka Oestbergová, ta je také rychlejší než obě Češky.

• 10:18

Natalia Něprjajevová se vměstnala na třetí místo a odsunula Razýmovou v polovině trati na sedmé místo.

• 10:17

Petra Nováková se v polovině trati nevešla ani do první třicítky, z českých reprezentantek tak bojují o cenné výsledky jen Janatová s Razýmovou.