Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová suverénně vyhrála slalom Světového poháru v Killingtonu. Dvaadvacetiletá favoritka zvítězila před domácím publikem o 1,64 sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou, která ovládla úvodní slalom sezony v Levi. Martina Dubovská nebodovala.
Shiffrinová si připsala první vítězství v sezoně, zatím měla na kontě páté místo a dvě druhá. Celkově trojnásobná mistryně světa vyhrála v SP 32. závod. V průběžném pořadí vede rovněž před Vlhovou, třetí je německá vítězka obou dosavadních obřích slalomů Viktoria Rebensburgová.
Po úvodním kole Shiffrinová vedla o 89 setin před Švýcarkou Wendy Holdenerovou, která druhou jízdu nedokončila. Vlhová se na druhé místo vyšvihla z pátého, třetí Rakušanka Bernadette Schildová už na vítězku ztratila propastných 2,67 sekundy.
Jediná Češka na startu Martina Dubovská ve Vermontu do druhého kola nepostoupila. Na Shiffrinovou v první jízdě ztratila 4,22 sekundy, od finálové třicítky ji na 34. místě dělilo 71 setin.