Český rozhlas Vltava připravuje sérii pořadů Kabaret v éteru

Relax
27. 5. 2014 14:52
Divadlo VOSTO5 ve studiu Českého rozhlasu.
Divadlo VOSTO5 ve studiu Českého rozhlasu.

Český rozhlas Vltava začne vysílat nový pořad Kabaret v éteru, v němž posluchačům slibuje postupně představovat nejrůznější formy kabaretního žánru. V jednotlivých dílech vystoupí soubory VOSTO5, Cabaret Calembour, Rádio Ořechovka či herec Jaroslav Dušek.

Novou sérii kabaretů posluchači stanice Vltava naladí každý poslední čtvrtek v měsíci - vždy od 20 hodin. V prvním dílu Kabaretu v éteru, který odvysílá 29. května, Vltava představí alternativní divadelní soubor VOSTO5. "Soubor připravil koncept postavený na přímém přenosu z předávání rozhlasových cen dílům, která ve své době dostala červenou a nikdy nebyla vysílána, ať už z důvodu cenzury nebo smůly," uvedla dramaturgyně Českého rozhlasu Klára Novotná.

V dalších dílech pořadu účinkuje například Cabaret Calembour založený absolventy pražské DAMU, Rádio Ořechovka tvořené členy někdejšího Rádia Limonádový Joe nebo herec a improvizátor Jaroslav Dušek.

Jednotlivé díly pořadu budou po odvysílání dostupné také on-line na adrese vltava.rozhlas.cz.

Autor: - zš -Foto: ČRo

Další čtení

ilustrační obrázek

Vzácný přírůstek: v Olomouci přišla na svět trojčata ohroženého levharta

Relax
31. 3. 2026
ilustrační obrázek

Záchranná mise bongů: geneticky cenní samci odletí do Keni

Relax
30. 3. 2026
ilustrační obrázek

Z larvy dospělcem: olomoucká výstava odhaluje zázrak hmyzí metamorfózy

Relax
29. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ