Téměř polovina diváků při sledování televize brouzdá zároveň i na svých mobilních zařízeních - mobilu, tabletu nebo notebooku. Vyplývá to ze studie contentové agentury Newcast a firmy zaměřené na monitorování internetu SentiOne.
Průzkum ukázal, že před příchodem sociálních médií byla hlavním nosičem informací televize, ze které lidé jen pasivně přijímali informace a příliš o nich nediskutovali, případně pouze v okruhu svých blízkých a známých.
V dnešní době už tomu tak není, počet televizních stanic se zmnohonásobil a lidé začali informace, které se z tohoto média dozvědí, aktivně sdílet na sociálních sítích a v internetových diskusích, a to před samotným vysíláním, v jeho průběhu i po jeho skončení (studie tento jev ukazuje na pořadu Hyde Park Civilizace, který vysílá Česká televize).
"V naší analýze jsme se zaměřili na chování televizníchdiváků pořadu Hyde Park Civilizace a na diskuse a jejich zásah na vystoupení jednotlivých hostů. Jasným vítězem, co se týče počtu diskusí a jejich zásahu, byl tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, o kterém v daném vysílacím dni své názory sdílelo více než 700 lidí na sociálních sítích a v internetových diskusích," uvedl Marek Nepožitek, konzultant contentové agentury Newcast.
Význam diskusí a jejich sdílení bude navíc podle studie pravděpodobně i nadále narůstat. "Jsme přesvědčeni, že sdílení informací, které příjemcům zprostředkovávají média, bude mít v budoucnu velký potenciál a stane se pravděpodobně i jedním z prodejních ukazatelů reklamních časů v médiích," dodal Marek Nepožítek.