Stálým hostem pořadu Jak to vidí, který vysílá Český rozhlas Dvojka, se stal kardinál Dominik Duka. Doplní tak názory biskupa Václava Malého a prezidenta České křesťanské akademie Tomáše Halíka.
Dominik Duka měl do konce loňského roku pravidelné sobotní glosy na ČRo Radiožurnálu, ale vedení veřejnoprávního média v rámci zavedení nové koncepce pořadů formát zrušilo. Nyní bude ale opět kardinál k posluchačům Českého rozhlasu promlouvat.
"Pravdivé slovo je pro mě jako pro křesťana vyjádřením vztahu k Bohu, ve stejném duchu bych rád vedl dialog s posluchači Českého rozhlasu Dvojky, tedy inspirovat korektní diskuzi s úctou k názorovému oponentovi, byť by se mi jeho názor zrovna nezamlouval," uvedl Dominik Duka. Pořad se natáčí přímo v prostorách Arcibiskupství pražského, v pracovně kardinála.
Pořad si mohou posluchači naladit každý všední den, tedy od pondělí do pátku, a v neděli od 8.30 hodin. Speciální nedělní vysílání se pak zaměřuje na etická a duchovní témata. V týmu pořadu Zity Senkové se dále objeví například generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan, ředitel Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR David Storch či novinář a vysokoškolský učitel Břetislav Tureček.