Padesátiletý Večerníček má novou galerii na webu

Relax
7. 3. 2015 09:03
Večerníček slaví 50 let.
Večerníček slaví 50 let.

Nová interaktivní galerie s padesáti medailonky nejúspěšnějších Večerníčků uplynulého půl století rozšířila webové stránky dětské stanice Déčko. Její součástí jsou on-line hry či videa z třiceti oblíbených seriálů či přehled pohádek, které letos Večerníček vybral do vysílání.

"Galerie Padesát hvězd Večerníčku je naším prvním dárkem k narozeninám pořadu, už ale pracujeme na dalších aktivitách, které, jak doufáme, potěší nejen jeho malé, ale i velké příznivce," říká vedoucí dětského webu ČT :D Štěpánka Sunková.

Medailonky vybraných padesáti večerníčků namluvil český herec Miroslav Táborský. Na stránkách věnovaných 50. výročí večerníčku nechybí ani profil výtvarníka Radka Pilaře, tvůrce animovaných filmů pro děti a autora samotné postavičky Večerníčka.

Krátké pohádky znají i v zahraničí. Vílu Amálku například vysílají v Japonsku.

Autor: - zah -Foto: Česká televize

Další čtení

Saloos - Oční krém proti vráskám Bio a Liftingové oční sérum Bio

Saloos představuje NOVINKY pro revoluční péči o oční okolí

Relax
15. 5. 2026
ilustrační obrázek

Vzácná „živoucí fosilie“ v Česku: zoo ve Dvoře Králové má novou okapi

Relax
14. 5. 2026
ilustrační obrázek

Cihelna se má proměnit: Pardubice plánují kemp, sport i nové zázemí

Relax
14. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ