Sněmovní volební výbor neshledal konflikt mezi podnikáním člena Rady Českého rozhlasu Ivana Vodochodského a členky Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Jany Kasalové a jejich působením v těchto radách. Výbor pověřil předsedu Martina Komárka, aby v mediální komisi ministerstva kultury prosadil upřesnění neslučitelnosti funkcí v zákoně o Českém rozhlasu.
Kasalová a Vodochodský, které Sněmovna zvolila do mediálních rad teprve nedávno, si nemyslí, že by neslučitelnosti funkcí porušovali. Kasalová je jednatelkou společnosti, která má v předmětu podnikání i reklamu a marketing, před poslanci ale uvedla, že tento předmět činnosti nenaplňuje. Jde podle ní o vzdělávací agenturu. U Vodochodského se jednalo o moderování v jedné ze soukromých rozhlasových stanic. Tuto činnost, jak řekl, už 11 let nevykonává.
Členové výboru debatovali zejména o neslučitelnosti funkce člena Rady ČRo s funkcí ve veřejné správě, jak to stojí v zákoně o Českém rozhlasu. Většina z nich soudí, že ustanovení je absurdní a pochybné. Několik poslanců ale upozornilo na to, že zákon platí, a Sněmovna by měla o Vodochodského odvolání hlasovat. O usnesení, které by k tomu vedlo, ale výbor nakonec vůbec nerozhodoval.
Podezření vůči Vodochodskému a Kasalové vznesli členové výboru na jeho minulé schůzi. V případě Vodochodského to byl Kolovratník, v případě Kasalové na základě zpráv v médiích Vladimír Koníček. Podle Komárka by se výbor "jakýmkoli kádrováním" zabývat neměl. Podotkl taky, že Kasalová a Vodochodský své aktivity netajili už před volbou do mediálních rad.