Šéfredaktorem multimediálního projektu ZET je Marek Miler

Relax
26. 7. 2013 08:17
Provozovatel zpravodajské vysílání rozhlasové stanice BBC, bude mít nového šéfeditora.
Provozovatel zpravodajské vysílání rozhlasové stanice BBC, bude mít nového šéfeditora.

Šéfredaktorem multimediálního projektu ZET, který patří do mediální skupiny Lagardère, se stal Marek Miler, informovala mluvčí Lagardère Active ČR Radka Pilzová. Projekt ZET mimo jiné připravuje zpravodajské vysílání pro rozhlasovou stanici BBC a provozuje portál Zet.cz.

Miler (44) stál u začátků pražské pobočky agentury Bloomberg, v níž jako korespondent strávil téměř 12 let. K novinařině se vrací po pěti letech, kdy pracoval na volné noze jako konzultant. Absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity J. E Purkyně v Ústí nad Labem, kde vystudoval český a anglický jazyk a literaturu. V letech 1992 až 1994 studoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze.

Základními pilíři projektu ZET je zpravodajsko-informační byznysový web ZET.cz a vysílání Studia ZET, dostupné na internetu a v rámci vysílání rádia BBC. Toto vysílání trvá denně dvakrát tři hodiny a ZET se v něm zaměřuje na čtyři základní tematické okruhy - byznys, vědu, kulturu a společnost.

Multimediální projekt patří do mediální skupiny Lagardère, která v Česku provozuje mimo jiné rádia Frekvence 1 a Evropa 2. Projekt ZET vznikl letos po převzetí společnosti BBC Radiocom firmou Lagardere Active a ukončení spolupráce s rozhlasovou stanicí Českého rozhlasu Rádio Česko. Lagardère počítá, že v něm postupně zaměstná zhruba třicítku lidí.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Šálek za 21 tisíc korun. Dubaj má nejdražší kávu na světě

Relax
1. 11. 2025

Vánoční dárky, které se dají vyrobit: 5 nápadů, které potěší

Relax
31. 10. 2025

Liberecká zoo má dva varany Reisingerovy, jsou klenotem mezi ještěry

Relax
Aktualizováno: 30. 10. 2025 11:09

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ