Výnosy z rozhlasového poplatku loni vzrostly na 2,046 miliardy Kč

Relax
29. 3. 2017 15:31
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Výnosy Českého rozhlasu (ČRo) z rozhlasových poplatků loni meziročně vzrostly o zhruba 18 milionů na 2,046 miliardy korun. Na jednání rady ČRo to řekl ekonomický ředitel Českého rozhlasu Roman Kohout. Za zvýšením výběru stojí zejména upomínací akce, které upozorňují posluchače na povinnost rozhlasový poplatek platit.

Počet fyzických osob, které poplatek hradí, klesl. To je způsobeno čištěním databází, kdy jsou odstraňovány například duplicity, a demografickým vývojem, uvedl Kohout. Mladí lidé rádio v takové míře nevyužívají, jsou aktivní na internetu, mobilních telefonech a tabletech.

Naopak u podnikatelských subjektů počty plátců rostou, uvedl dále Kohout. Celkově se to projevilo na růstu evidovaných rozhlasových přijímačů o zhruba 7800. Nárůst počtu plátců u právnických osob bude pokračovat i v letošním roce, dodal.

Výše rozhlasového poplatku je 45 Kč měsíčně pro fyzické i právnické osoby. U občanů se vybírá bez ohledu na množství přijímačů v domácnosti, právnické osoby platí stejnou částku za každý držený nebo vlastněný rozhlasový přijímač.

Český rozhlas letos podle plánu hospodaří s výnosy a náklady ve stejné výši 2,236 miliardy korun. Je to o téměř 31 milionů Kč více než loni. Nejposlouchanější stanicí ČRo byl loni ve druhém pololetí Radiožurnál s 832.000 denních posluchačů.

Autor: ČTK Foto: Autor/Depositphotos , viperagp

Další čtení

Proměna roku 2025 - síla a motivace ve svém životě něco změnit

Relax
13. 1. 2026

Nové vydání magazínu INTERVIEW č. 2/2026: Sto stran rozhovorů pro lidi, kteří nezapomněli číst

Relax
21. 1. 2026
2/2026 INTERVIEW

Peugeot 408: design jako nástroj růstu

Relax
15. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ