Web Českého rozhlasu měl problémy. Nyní už je funkční

Relax
23. 10. 2013 10:09
Logo Českého rozhlasu.
Logo Českého rozhlasu.

Internetové stránky Českého rozhlasu byly od úterního večera v některých prohlížečích nedostupné. Od dnešního odpoledne už jsou ale opět plně funkční. Problém, kdy se při snaze otevřít web v některých případech objevilo varování o nahlášení útočné stránky, prý vznikl na základě toho, že někdo společnosti Google nahlásil, že jsou stránky rozhlasu závadné. Podle techniků ČRo byl ale web v pořádku.

Při snaze o otevření jakéhokoliv webu Českého rozhlasu se v některých prohlížečích objevoval nápis "Nahlášená útočná stránka!" s varováním, že se útočné stránky pokoušejí nainstalovat programy, které kradou důvěrná data uživatelů a používají jejich počítač k dalším útokům nebo mohou poničit systém. 

"Český rozhlas podniká všechny kroky k opětovnému zprovoznění webových stránek v plném rozsahu. V tuto chvíli nelze předvídat, kdy bude mylná informace z databáze odstraněna, závisí to na kontrole, o kterou už Český rozhlas požádal," uvedla ve středu ráno ředitelka Odboru komunikace a vnějších vztahů Českého rozhlasu Zora Karmazín Blümlová. Dodala ale, že bližší informace zatím rozhlas nemá.

Bezpečnost systémů Českého rozhlasu prý ohrožena nebyla. Webové stránky neobsahují ani žádný škodlivý kód. Český rozhlas tak provedl komplexní bezpečnostní audit, včetně externího ověření. Technici Českého rozhlasu kontrolovali používané technologie a skripty. 

Autor: - zah -Foto: archiv

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ