Křetínský a Tkáč chtějí v lednu údajně koupit Ringier

Relax
18. 12. 2013 19:50
Libuše Šmuclerová, generální ředitelka vydavatelství Ringier Axel Springer CZ.
Libuše Šmuclerová, generální ředitelka vydavatelství Ringier Axel Springer CZ.

Na mediálním trhu se pravděpodobně schyluje k další velké akvizici. Česká pobočka vydavatelství Ringier Axel Springer je údajně těsně před prodejem. Mediální dům mají koupit podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, akcionáři Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Ani jedna strana se k možné transakci nevyjádřila.

O prodeji Ringieru se v mediálních kruzích spekuluje již delší dobu, nyní ale servery motejlek.com a mediaguru.cz, uvedly, že k dohodě je již blízko. Částka, za níž se má akvizice uskutečnit, zatím není jasná, spekuluje se ale o ceně okolo 4,5 - 5 miliard korun. Podnikatelé si prý koupi vydavatelství dlouho rozmýšleli vzhledem k aktuální situaci v holdingu EPH, kde mají vyplatit podíl Petra Kellnera v hodnotě 30 miliard Kč.

Daniel Křetínský.Ringier Axel Springer CZ je největším vydavatelským domem v Česku, mimo jiné vydává deníky Blesk, AHA! a Sport, týdeník Reflex nebo časopis ABC. Zejména novináři z deníku Sport musejí nyní mít těžkou hlavu, Křetínskému totiž patří fotbalová Sparta Praha.

Společnost Ringier Axel Springer CZ na začátku roku jednala o prodeji své tuzemské pobočky s podnikatelem Andrejem Babišem. Z transakce ale sešlo a majitel Agrofertu nakonec koupil konkurenční Mafru. Spekulace o prodeji tuzemského vydavatele bulvárních titulů z trhu nicméně nezmizely i když generální ředitelka Libuše Šmuclerová v říjnu veřejně prohlásila, že tuzemský Ringier Axel Springer se neprodává, ani není na prodej.

Autor: - zš -, ČTK Foto: ČTK , Michal Krumphanzl

Další čtení

Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Časopis Instinkt slaví 23 let

Relax
5. 5. 2025
5/2025 Instinkt
Ve zlínské zoologické zahradě se vylíhla dvě mláďata puštíka tečkovaného (na archivním snímku je dospělý jedinec), který patří mezi velmi vzácně chované ptačí druhy. Zoo Zlín je jako jediná mimoasijská zoo pravidelně odchovává, řekla dnes ČTK mluvčí zahrady Romana Mikešová. Puštíci jsou pouze v pěti zoologických zahradách ve světě.

Ve zlínské ZOO se vylíhla dvě mláďata puštíka tečkovaného. Je to rarita

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ