Pro většinu Čechů jsou hlavním zdrojem informací internet, případně televize. Především z webů čerpá zprávy přes 42 procent lidí, z televize 40 procent. Noviny, časopisy a rozhlas považuje za hlavní zdroj jen necelá desetina dotázaných. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Médea Research.
Zatímco podíl lidí, pro něž je hlavním zdrojem informací televize, se ve srovnání s rokem 2012 zvýšil, klesl naopak podíl těch, kteří zprávy čerpají hlavně z časopisů a novin. Pětina lidí tvrdí, že si svůj život dokáže představit zcela bez médií.
Internet považují za nejrychlejší zdroj informací především mladí lidé, a to 78 procent z nich. S rostoucím věkem takové vnímání internetu výrazně klesá a naopak roste podíl těch, kteří za nejrychlejší médium považují televizi a rozhlas. Vnímání internetu ve věkové skupině 25 až 40 let se podle průzkumu mění. Ve srovnání s loňskem vzrostl v této skupině o 11 procent na 68 procent podíl lidí, kteří internet vnímají jako nejrychlejší médium.
Za nejdůvěryhodnější médium lidé považují televizi, nejvíc jí věří necelá třetina dotázaných. Internet je ale podle průzkumu v těsném závěsu. Třetím nejdůvěryhodnějším médiem jsou pak noviny. Vliv rozhlasu za sledované období nepatrně klesl.
Důvěra v internet klesá s rostoucím věkem. Lidé nad 56 let více věří televizi. V populaci mladých lidí oproti roku 2012 výrazně - více než o pětinu - vzrostla důvěryhodnost internetu na současných 58 procent. "Tento nárůst byl zejména na úkor TV, kterou letos za důvěryhodnou považuje 13 procent mladých lidí ve věku 18 až 24 let. Naopak u lidí ve věku 25 až 40 letos důvěryhodnost TV vzrostla na 28 procent z původních 16 procent," stojí v tiskové zprávě k průzkumu.