Útočníci zničili redakci řeckých novin. Zřejmě kvůli vraždě Fisase

Relax
27. 9. 2013 16:24
Zpěvák Pavlos Fisas byl minulý týden zavražděn (ilustrační foto).
Zpěvák Pavlos Fisas byl minulý týden zavražděn (ilustrační foto).

Neznámí útočníci zničili v noci na pátek athénskou redakci populárního týdeníku Proto Thema, který nedávno způsobil rozruch zveřejněním snímku umírajícího zpěváka Pavlose Fisase.

Fisas byl minulý týden zavražděn, k činu se přiznal neonacista spojovaný s krajně pravicovou parlamentní stranou Zlatý úsvit. Za útokem prý stojí levicoví radikálové, protože skupina útočníků podle svědků vyvolávala protifašistická hesla a obviňovala média, že s krajní pravicí spolupracují. Při útoku nebyl nikdo zraněn ani zatčen, materiální škody jsou ale značné.

Podle serveru GreekReporter šlo o zhruba dvacetičlennou skupinu, která zničila kladivy, kameny a kyblíky s barvou vchod do redakce .

Proto Thema je nejprodávanější řecký týdeník. V neděli otiskl na titulní straně snímek pobodaného Fisase umírajícího v náručí snoubenky.

Čtyřiatřicetiletý hiphopový zpěvák, který vystupoval pod jménem Killah P, byl v Řecku znám svými protirasistickými postoji. Vyšetřování případu dostal na starost protiteroristický útvar. V souvislosti s vraždou jsou vyšetřováni členové a příznivci Zlatého úsvitu, který má v parlamentu dvacítku poslanců. Strana přímé spojení s činem odmítá.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

World of Warships a Sabaton: Bitevní loď Jamato ožívá v nové písni

Relax
Aktualizováno: 13. 3. 2026 14:28

Světová premiéra iniciativy IQOS Electric Dreams v Praze: Večer, kdy se sny proměnily ve skutečnost

Relax
13. 3. 2026
ilustrační obrázek

Vzácný langur duk přicestoval z Francie do Chleb, aby zachránil chov

Relax
Aktualizováno: 13. 3. 2026 14:15

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ