Vedením Lidových novin byl pověřen Veselin Vačkov

Relax
13. 11. 2013 11:57
Veselin Vačkov.
Veselin Vačkov.

Do čela Lidových novin se vrací Veselin Vačkov, který deník vedl již v letech 2000 až 2009. Byl pověřen vedením redakce, dokud vydavatelství Mafra pro deník nenajde nového šéfredaktora. Vačkov nahradí Dalibora Balšínka, jenž končí k dnešnímu dni.

Zaměstnancům Lidových novin to oznámilo vedení vydavatelství na dnešní poradě. Vačkov byl šéfredaktorem Lidových novin již jednou, od prosince 2000 do července 2009, kdy ho nahradil právě Dalibor Balšínek. Nyní se tedy ve funkci vystřídají již podruhé. Vačkov pochází z Bulharska, ale dlouhodobě žije v České republice. Vystudoval lingvistiku v Oxfordu a česká a slovanská studia na FF UK v Praze. V současné době ve vydavatelství Mafra působí ve funkci ředitele regionů.

Odcházející Dalibor Balšínek vedl Lidové noviny čtyři roky. Současně byl členem představenstva vydavatelství Mafra. Na začátku listopadu oznámil, že dále nehodlá prodlužovat smlouvu, která mu končí v prosinci. Mediální dům Mafra kromě Lidových novin vydává například deníky MF Dnes a Metro. Letos v červnu ho koupil miliardář a lídr politického hnutí ANO Andrej Babiš.

"Vedení mediální skupiny MAFRA vyjadřuje panu Balšínkovi poděkování za jeho přínos pro titul Lidové noviny a rozvoj digitálních aplikací," uvedlo vydavatelství v oficiální tiskové zprávě. 

K 15. listopadu končí rovněž šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský. Podle předsedy představenstva Mafry Štěpána Košíka bude vydavatelství "o novém šéfredaktorovi deníku MF Dnes informovat v horizontu dnů".

Autor: - zš -Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Valentýn aktivně i gurmánsky: kraj chystá běhy, safari i speciální menu

Relax
7. 2. 2026

Zimní pohoda, ale i adrenalin. Kam se vydat na nezapomenutelnou lyžovačku ve Vysokých Tatrách 

Relax
6. 2. 2026

Jak si v zimě dopřát více klidu? Zkuste to s kočkou

Relax
4. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ