To je změna! Takhle teď vypadá Kočka ze Záběhlic Věra Nerušilová

Relax
7. 10. 2014 12:00
Zpěvačce pivečko zkrátka chutná!
Zpěvačce pivečko zkrátka chutná!

Česká zpěvačka, šansoniérka a herečka Věra Nerušilová (79) včera zazpívala s kytarou moderátorovi Aleši Cibulkovi na křtu jeho kalendářů a všem tak ukázala, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Tato žena má hlas jako zvon a to už jí přitom táhne na osmdesát. Tahle dračice neztrácí elán a optimismus a holduje dobrému pivečku!

"Mám žízeň jako blázen. Úplně mi vyschlo po zpěvu v krku," halekala Věra a nesla si půllitr plný piva. "To vám řeknu, že není na světě lepšího osvěžení, než je pivečko," doplnila slavná šansoniérka, kterou si jistě mnoho lidí pamatuje z povídek Hříšní lidé města pražského, kde zpívala známou píseň Kočka ze Záběhlic.

Věra je českou legendou a je obdařená vůbec nejhlubším ženským hlasem u nás. Jako jedna z mála se může pyšnit dokonalým kontraaltem. I se zavřenýma očima by jí tak poznal po hlase každý.

Autor: - lem - Foto: Jonathan Kšajt, Jiří Pitrof

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ