Cholera zabila v e Středoafrické republice a v Kongu desítky lidí

Zahraničí
14. 8. 2016 07:59
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

 Nejméně 16 lidí již od začátku srpna podlehlo onemocnění cholerou ve Středoafrické republice. Hlášeno je 66 případů. Choroba se rozšířila i do sousedního Konga, kde na choleru zemřelo 34 lidí.

Ministr zdravotnictví Středoafrické republiky Fernande Ndjengbot uvedl, že vláda společně s organizacemi, včetně Světové zdravotnické organizace, pracuje na tom, aby se podařilo nemoc izolovat a zajistit obyvatelům čistou vodu. Snaží se také poskytnout lidem potřebné léky a pomoc. Občany ministr vyzval, aby všechny případy hlásili.

Cholera je vysoce infekční onemocnění, které napadá zažívací ústrojí. Vyvolávají ji bakterie přenášené znečištěnou vodou či potravou. Vnějšími příznaky jsou prudké průjmy a často osudná dehydratace organismu. Cholera je léčitelná, pokud se nemocnému včas dostane zdravotní péče.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Děsivé ztráty Rusů. A každé jednání o míru je zvyšuje, aby Putin dosáhl více

Zahraničí
Aktualizováno: 30. 12. 2025 11:34

Airbus dostal podle El País ve Španělsku výjimku ze zbraňového embarga

Zahraničí
30. 12. 2025

Čína zahájila vojenské cvičení u Tchaj-wanu a varuje před vnějším zásahem

Zahraničí
30. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV