Druhé kolo prezidentských voleb v Mali vyhrál dosavadní vůdce

Zahraničí
16. 8. 2018 12:43
Prezidentské volby v Mali.
Prezidentské volby v Mali.

Ve druhém kole prezidentských voleb v Mali zvítězil dosavadní vůdce Ibrahim Boubacar Keita. V souboji s lídrem opozice Soumailou Cissém získal od voličů 67 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

První kolo voleb se konalo 29. července a poznamenaly je útoky ozbrojenců a další bezpečnostní incidenty. Ovlivnily tím činnost zhruba pětiny z 23 tisíc volebních místností. Více než 700 z nich zůstalo kvůli hrozbám ze strany islamistů uzavřených úplně. Opozice tehdy také obvinila Keitův tábor z podvodů, ale ústavní soud výsledek potvrdil.

Mali se nachází vysoko na seznamu ohnisek napětí sledovaných západními mocnostmi, a to v důsledku přítomnosti ozbrojených skupin s vazbami na al-Kajdu a Islámský stát. Rozsáhlý stát v regionu Sahelu je také významnou tranzitní zónou pro migranty směřující do Evropy.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ZUMA/Nicolas Remene / Le Pictorium

Další čtení

ilustrační foto

Česká tradice. Dva turisti zabloudili v Tatrách, jeden spadl 20 metrů

Zahraničí
17. 9. 2025

Trump žaluje deník The New York Times o 15 miliard dolarů za pomluvu

Zahraničí
16. 9. 2025
ilustrační foto

Atentátník v USA může dostat i trest smrti. Důkazy jsou jasné

Zahraničí
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ