Egypt poslal do vězení 56 lidí kvůli ztroskotání lodi s migranty

Zahraničí
26. 3. 2017 20:44
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Egyptský soud poslal do vězení 56 lidí kvůli loňskému ztroskotání lodi s migranty, při kterém zemřelo více než 200 osob. Odsouzení dostali tresty odnětí svobody v délce až 14 let.

Loď se stovkami migrantů směřující do Itálie se potopila 21. září u egyptského pobřeží. Záchranáři a rybáři zachránili nejméně 169 lidí, ale minimálně 202 jich zemřelo.

Odsouzení byli shledáni vinnými z různých trestných činů, včetně vraždy, zabití, nedbalosti a pašování lidí. Celkem bylo v souvislosti se ztroskotáním obviněno 57 osob, jedna žena však byla obvinění zproštěna.

Ve Středozemním moři loni podle humanitárních organizací utonulo rekordních zhruba 5000 migrantů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ZUMA/Xinhua

Další čtení

ilustrační obrázek

Peklo v českém vlaku v Německu: Cestující bojovali v zamčených vagonech s rekordními vedry

Zahraničí
28. 6. 2026
ilustrační obrázek

Vedra ve Francii decimují seniory, počet úmrtí doma stoupl o 40 procent

Zahraničí
28. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ