Nigérie tajně popravila tři muže, navzdory moratiriu

Zahraničí
29. 12. 2016 18:10
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Tři odsouzení zločinci v Nigérii byli tajně popraveni. Jedná se o první popravy v zemi od roku 2003. Tresty rovněž porušují moratorium na popravy, které v Nigérii trvá sedm let. Informoval o tom právník, který se specializuje na lidská práva.

Tři muži, kteří si 20 let odpykávali trest za ozbrojenou krádež v cele smrti ve věznici v jihonigerijském státě Edo, byli tajně oběšeni 23. prosince, tvrdí právník Chino Obiagwu. Právní organizace, ve které Obiagwu pracuje, prý 21. prosince napsala dopis guvernérovi státu Edo, ve kterém ho informovala, že případy jsou stále v odvolacím řízení, a tak by vykonání poprav bylo nezákonné.

V roce 2013 byli ve státě Edo popraveni čtyři odsouzenci, čímž tento nigerijský stát porušil celostátní moratorium na popravy, které bylo vyhlášeno v roce 2009. Místní úřady se k případu nevyjádřily.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK/AP , Arno Burgi

Další čtení

Testy kriminalistů přímo na místě potvrdily, že jako barva byla použita lidská krev

Hákové kříže v Německu maloval Rumun. Na desítky aut použil svoji krev

Zahraničí
6. 11. 2025
Test kriminalistů přímo na místě prokázal, že barvou byla lidská krev ve značném množství

V Německu kdosi namaloval na auta a domy hákové kříže. Ale lidskou krví!

Zahraničí
6. 11. 2025
ilustrační foto

Ve Vídni objevili zbraně pro teroristy napojené na Hamás. V kufru ve skladu

Zahraničí
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ