Piráti unesli rusko-ukrajinskou posádku nákladní lodi

Zahraničí
8. 2. 2017 21:55
Loď BBC Caribbean.
Loď BBC Caribbean.

Piráti u nigerijského pobřeží unesli osmičlennou posádku nákladní lodi. Mezi unesenými je sedm osob s ruským občanstvím a jedna s ukrajinským. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruské ambasády v Nigérii.

Ruské velvyslanectví požádalo o pomoc při pátrání po unesených nigerijské úřady. Ty se k situaci zatím oficiálně nevyjádřily. Podle pobočky lodní společnosti Briese Sechiffahrt v Petrohradu piráti unesli posádku nákladní lodi BBC Caribbean s pomocí menšího člunu, aniž by jedinkrát vystřelili.

Bezpečnostní experti označují západoafrické vody a obzvlášť pobřeží Nigérie za nejnebezpečnější na světě. Piráti zde mnohdy přepadávají ropné tankery a berou si posádky lodí jako rukojmí, za které požadují velké výkupné.

V poslední době se piráti k únosům uchylují častěji kvůli nízkým cenám ropy. Většina z nich pochází z delty Nigeru, jejíž významným produktem je právě ropa.

Autor: ČTK Foto: , World Maritime News

Další čtení

Vladimir Putin

Stále výsměch. Moskva chce mír, ale nevzdá se cílů války, řekl Putin Trumpovi

Zahraničí
3. 7. 2025
ilustrační foto

Ukrajinské rakety zabily ruského generála, oblíbence Putina. Povýšil ho

Zahraničí
3. 7. 2025
Amelia Earhartová a Fred Noonan, pilotka, navigátor

Američané znovu hledají letadlo Amelie Earhartové. Vyřeší záhadu?

Zahraničí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ