Při explozi na egyptské Sinaji zahynuli čtyři lidé

Zahraničí
2. 10. 2016 17:21
Automobil po výbuchu (ilustrační foto).
Automobil po výbuchu (ilustrační foto).

Při explozi výbušniny umístěné na silnici zahynuli na egyptském Sinajském poloostrově čtyři zaměstnanci státní elektrárenské společnosti. K incidentu došlo v přístavním městě Aríš, které je provinčním střediskem Severního Sinaje.

Podle egyptských bezpečnostních představitelů bomba usmrtila tři osoby, které cestovaly v automobilu, přímo na místě. Čtvrtý člověk podlehl svým zraněním v nemocnici. Výbušninu na silnici umístili nejspíš radikálové z hnutí Islámský stát, kteří patří k organizaci Sinajská provincie. Ta působila několik let na Sinaji pod názvem Ansar Bajt al-Makdis. Loni v listopadu však její členové přísahali věrnost vůdci samozvaného Islámského státu abú Bakrovi Bagdádímu a skupina se přejmenovala.

Islamisté, jejichž cílem je svržení vlády prezidenta Abdal Fattáha Sísího, znásobili útoky na Sinajském poloostrově v roce 2013 po svržení tehdejšího prezidenta Muhammada Mursího. Ten byl zvolen rok předtím za islamistické Muslimské bratrstvo. Armáda po Mursího svržení tuto organizaci zařadila mezi teroristické skupiny.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK , ZUMA/Amr Sayed

Další čtení

Bílý dům spustil webovou stránku kritizující média a novináře

Zahraničí
2. 12. 2025
ilustrační foto

Farmáři v Řecku se stovkami traktorů pořádali už třetí den protestní blokády

Zahraničí
2. 12. 2025
Vladimir Putin

Evropské návrhy na mír jsou nepřijatelné, řekl Putin a vyhrožoval Evropě

Zahraničí
2. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV