Selfie ze železniční nehody? Záchranáři dostali trest

Zahraničí
13. 8. 2017 16:10
Z místa nehody.
Z místa nehody.

Šest záchranářů bylo v Egyptě potrestáno za to, že si pořizovali selfie na místě železničního neštěstí. Při čelní srážce dvou vlaků v pátek blízko Alexandrie zahynulo nejméně čtyřicet lidí.

Nehodu patrně způsobilo to, že jeden z vlaků zůstal kvůli poruše stát na kolejích. Jedna ze souprav vyjela z Káhiry, druhá z Port Saídu.

Ředitel záchranné služby řekl, že zmíněných šest záchranářů bylo za trest převezeno do oázy Síva na západě Egypta. Jednání těchto mužů označil za nevhodné.

Egyptští záchranáři si dříve získali uznání díky zásahům během arabského jara v roce 2011 i později.

Autor: AFP, ČTK Foto: ČTK , imago stock&people/Asmaa Abdelatif

Další čtení

ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
Polsko, Poznaň – památník obětem dělnických protestů z června 1956

Poznaň 1956: Den, kdy dělníci povstali proti komunistickému režimu

Zahraničí
27. 6. 2026

USA oznámily nové údery na Írán v odvetě za útok na obchodní loď

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ