Strážci zastřelili dva pytláky. Poprvé po 15 letech

Zahraničí
26. 11. 2010 12:40
Keňský ranger hlídá národní park.
Keňský ranger hlídá národní park.

Dva pytláky, kteří se chystali zabíjet slony, zastřelili ve čtvrtek strážci z národního parku Amboseli na jihu Keni. Skupinu údajných pytláků sledovali pracovníci parku poté, co zhruba před měsícem zabila dva slony.

"Je to první incident tohoto druhu za dlouhou dobu, nejméně po 15 letech," řekl George Osuri z vedení parku, ležícího na hranici mezi Keňou a Tanzanií.

Šestičlenná skupina strážců parku zasáhla proti pytlákům ve čtvrtek kolem poledního, když se chystali zaútočit na stádo asi dvou desítek slonů. Jednoho Keňana a jednoho Tanzance strážci zabili, ostatním se podařilo utéci.

Pytláci podle Osuriho stále častěji sahají místo pastí s otrávenou návnadou po střelných zbraních. "Velkým problémem je pro nás blízkost hranice," dodal.

Pytláctví hodně poznamenalo sloní populaci Keni v sedmdesátých letech. Poté, co byl obchod se slonovinou v roce 1989 ve světě zakázán, se počet slonů v této východoafrické zemi opět zvýšil. Loni zabili pytláci v Keni přes 200 slonů, od letošního ledna už bylo v zemi zabaveno několik tun slonoviny.

Slon zabitý pytláky v Keni.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Robert Fico po příletu do Moskvy

Slovensko se bouří. Fica chtějí za návštěvu Moskvy obvinit z vlastizrady

Zahraničí
9. 5. 2025
Ruští voéjáci na přehlídce v Moskvě

Moskvou pochodovali vojáci. Fico zapadl, hlavní byl čínský prezident

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 5. 2025 11:13
ilustrační foto

Přes 200 supů se otrávilo nastraženou mršinou, ochránci 83 ptáků zachránili

Zahraničí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ