V JAR se rozmáhají krádeže pěstěných dredů

Zahraničí
30. 1. 2013 13:49
V Jihoafrické republice kradou zloději přepadeným pěstěné dredy (ilustrační foto).
V Jihoafrické republice kradou zloději přepadeným pěstěné dredy (ilustrační foto).

Kuriózní krádeže se během několika posledních měsíců rozmohly v Jihoafrické republice. Lidem přepadeným na ulici nemizí peníze nebo mobily, ale zloději jim stříhají pěstěné dredy.

Tyto krádeže, míní místní kadeřníci, patrně souvisejí s rostoucí poptávkou po přírodních dredech používaných k prodlužování vlasů. Dredy v délce po ramena se prodávají za 200 až 700 randů (asi 420 až 1470 korun), ovšem ty delší mohou stát až 2500 randů (asi 5260 korun), napsal list The Times.

Vlasoví stylisté v Johannesburgu připouštějí, že poptávka po prodlužování vlasů přírodními dredy je taková, že když jim je někdo nabídne ke koupi, žádné otázky nekladou. Dredy se buď naplétají s pomocí tenkého háčku na vlastní vlasy, anebo přišívají jehlou a nití. Procedura obvykle trvá zhruba dvě hodiny a stojí 250 až 1500 randů podle délky a hustoty vlasů.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Crasto Sherwin

Další čtení

Loňské prezidentské volby v USA provázela řada specifik

Zahraničí
5. 11. 2025

Kneset neschválil zákon odebírající volební právo odpíračům vojenské služby

Zahraničí
5. 11. 2025

V Bělehradě demonstrovalo přes 10.000 lidí na podporu prezidenta Vučiče

Zahraničí
5. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ