Žezlo symbolizující Nigérii nalezl vlastenec pod nadjezdem

Zahraničí
19. 4. 2018 13:18
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ceremoniální žezlo, které výtržníci ukradli z nigerijského senátu, bylo nalezeno pod nadjezdem v hlavním městě Abuji. S odkazem na čtvrteční sdělení nigerijské policie o tom informoval zpravodajský server BBC. Skupina mužů vnikla ve středu na zasedání horní komory nigerijského parlamentu a žezlo, které symbolizuje pravomoc a jednotu a bez něhož není možné svolat parlament, sebrala. Následně bylo vyhlášeno rozsáhlé pátrání.

Ze zorganizování krádeže byl představiteli senátu obviněn suspendovaný senátor Ovie Omo-Agege, který byl vzápětí zatčen.

Po ukradeném předmětu policie začala okamžitě pátrat; zastavila provoz na hlavních dopravních úsecích a prohledávala osoby, které považovala za podezřelé.

Žezlo nakonec objevil "vlastenec" pod nadjezdem v Abuji a nález nahlásil úřadům, oznámila policie.

V důsledku krádeže byla v parlamentu zvýšena bezpečnostní opatření.

Autor: ČTK Foto: , Youtube/ Premium Times

Další čtení

Záchranáři prohledávají trosky zřícené budovy po zemětřesení v Caracasu

Země v nouzi: Venezuela žádá o mezinárodní pomoc po ničivém zemětřesení

Zahraničí
25. 6. 2026
Prezident Donald Trump tančí po svém projevu při zahájení veletrhu Great American State Fair na National Mall

Start zlatého věku, nebo stranická akce? Trump spustil oslavy 250 let USA

Zahraničí
25. 6. 2026
ilustrační obrázek

Vlny veder ve Španělsku jsou stále smrtelnější: během pěti dnů zemřelo 212 lidí

Zahraničí
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ