Americké námořnictvo řeší nahé fotky svých důstojnic

Zahraničí
6. 3. 2017 14:35
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na Facebooku se objevily fotografie nahých žen, příslušnic amerického námořnictva. Odpovědné osoby to považují za degradující a volají po pečlivém vyšetřování, které by určilo patřičný trest pro všechny zúčastněné. Snímky mohlo na internetu vidět až 30 tisíc lidí. Napsal to server Independent.

Americké námořnictvo šíří na internetu snímky nahých žen ze svých řad. Fotografie byly podle všeho volně dostupné v tajné facebookové skupině, která má asi 30 tisíc členů. Vyplývá to z komunikace, kterou zveřejnil nezávislý zpravodaj Marine Corps Times.

U některých žen, které se na sociální síti objevily nahé, se mohl uživatel dočíst i jejich jména a hodnosti. Mluvčí amerického námořnictva přiznal, že není jasné, kolik může být v případu zainteresováno lidí.

Předseda americké komise pro ozbrojené síly Mac Thornberry je šokován chováním lidí, kteří fotografie zveřejnili. "Degradující chování tohoto druhu je nepřijatelné," řekl republikán. "Očekávám, že se budou vyšetřováním zabývat patřičné orgány a ti, kteří se na celém skandálu podíleli, ponesou plné následky."

Zatím neověřené zprávy mluví o tom, že fotografie byly uloženy na on-line úložišti, odkud byly smazány, a zřejmě odtud je čerpal i jejich šiřitel na sociálních sítích.

Autor: Adéla BeranováFoto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Ukrajinci znovu narušili ropovod Družba. Výbušninu nastražili a odpálili na dálku

Zahraničí
3. 12. 2025
Kreml, Moskva

Kreml tvrdí, že Putin mírový plán přímo neodmítl. Hledá se prý kompromis

Zahraničí
3. 12. 2025
ilustrační foto

Češi a Maďaři se v OSN zdrželi hlasování o právu Palestinců na svůj stát

Zahraničí
3. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV