Bělošský extremista, který v Charlottesville najel do davu, zůstane ve vazbě

Zahraničí
14. 8. 2017 17:44
James Alex Fields.
James Alex Fields.

Americký soud odmítl stanovit kauci pro bělošského extremistu, který při víkendových nepokojích ve virginském Charlottesville najel do davu a zabil jednu ženu. Dvacetiletý James Alex Fields tak zůstane ve vazbě přinejmenším do té doby, než bude mít advokáta.

Fields, který při svém nájezdu do odpůrců bělošských radikálů také zranil dvě desítky lidí, nebyl v sále přítomen a předběžné řízení sledoval prostřednictvím videopřenosu. Oblečený do černobílých pruhovaných vězeňských šatů odpovídal pouze jednoslabičně, že rozumí tomu, co se projednává, a že nemá s místní komunitou s Charlottesville nic společného. Původem je Fields ze státu Ohio.

Právně ho odmítl zastupovat místní veřejný obhájce pro obavy z podjatosti, protože mezi oběťmi Fieldsova řádění má příbuzné. Obhajoby by se měl nakonec ujmout místní advokát.

Další slyšení ve Fieldsově případu se má uskutečnit 25. srpna.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto, hora Grosser Priel

Česko-slovenskou skupinu v Rakousku strhla lavina, jeden lehce zraněný

Zahraničí
5. 4. 2026
ilustrační obrázek

Trump vulgárně pohrozil Teheránu, pokud neuvolní Hormuzský průliv

Zahraničí
5. 4. 2026
ilustrační foto

Srbsko našlo batohy s výbušninami u plynovodu vedoucího do Maďarska, řekl Vučić

Zahraničí
Aktualizováno: 5. 4. 2026 18:45

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ