Biden: Trump nadbíhá diktátorům, jako je Putin

Zahraničí
28. 7. 2016 08:40
Viceprezident Joe Biden.
Viceprezident Joe Biden.

Za "diktátora" označil ve středu v projevu na nominačním sjezdu amerických demokratů ruského prezidenta Vladimira Putina viceprezident Joe Biden. Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump podle Bidena ignoruje americké spojence, zatímco je vstřícný "k diktátorům jako Vladimir Putin".

Biden se na sjezdu zapojil do série oslavných projevů, adresovaných demokratické kandidátce a Trumpově soupeřce Hillary Clintonové. Republikánský kandidát je podle Bidena příliš nebezpečný člověk, než aby mu byl svěřen prezidentský úřad.

"Žádný kandidát velké politické strany v dějinách tohoto státu toho nevěděl tak málo a nebyl tak málo připraven na řešení otázek národní bezpečnosti," prohlásil Biden o Trumpovi. 

Trump podle viceprezidenta podporuje mučení a prosazuje náboženskou nesnášenlivost, zrazuje americké hodnoty a ztěžuje snahu USA porazit Islámský stát. "Nemá ani ponětí o tom, co činí Ameriku velkou," konstatoval Biden.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Carolyn Kaster

Další čtení

Zelenskyj požádal Trumpa o další rakety na protivzdušnou obranu

Zahraničí
27. 5. 2026
ilustrační foto

Izrael v Pásmu Gazy zabil šéfa ozbrojeného křídla Hamásu, potvrdilo hnutí

Zahraničí
27. 5. 2026
ilustrační obrázek

Stromy vysazené před 70 lety dnes stojí Japonsko miliardy. Pyl trápí téměř polovinu národa

Zahraničí
27. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ