Černoch zastřelen při dopravní kontrole. Policista neodsouzen

Zahraničí
6. 12. 2016 06:14
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Soud v americkém státě Jižní Karolína s nyní již bývalým bělošským policistou Michaelem Slagerem, který ve službě zastřelil neozbrojeného černocha Waltera Scotta, skončil bez výsledku. Konstatoval to soudce poté, co se porota po čtyřech dnech nedokázala jednomyslně shodnout na tom, zda Slagerův čin byla vražda. Prokuratura již oznámila, že budou usilovat o obnovení soudního řízení.

Slager v dubnu 2015 zastřelil po běžné dopravní kontrole ve městě North Charleston v Jižní Karolíně neozbrojeného Scotta, otce čtyř dětí, který nereagoval na výzvu k zastavení a chtěl utéci. Policista byl obviněn z vraždy.

Porota ale nedospěla k jednomyslnému rozhodnutí, zda vraždil. Kvůli patové situaci posuzovala i vraždu v afektu, což je méně závažné obvinění, ale ani v tomto případě se porotci neshodli.

Slager, který kvůli zastřelení Scotta čelí také procesu před federálním soudem, porotě v Jižní Karolíně řekl, že cítil naprostý strach a že Scott se během potyčky ohnal po jeho taseru. Policista Scotta zastavil kvůli rozbitému světlu, dopravní kontrola se ale vyhrotila a skončila střelbou.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK , PICTURE ALLIANCE/West Coast Surfer

Další čtení

Zelenskyj jednal s Tuskem, řešili mimo jiné i historický dialog mezi zeměmi

Zahraničí
29. 7. 2026
Glen Hansard na snímku z února 2025

Při dopravní nehodě na motorce zemřel irský zpěvák Glen Hansard

Zahraničí
29. 7. 2026
jaderná elektrárna Paks, Maďarsko

V Maďarsku a Rumunsku odstavují reaktory kvůli nízké hladině vody v Dunaji

Zahraničí
29. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ