Další střelba v USA: útočník vtrhl do nemocnice

Zahraničí
16. 12. 2012 09:51
Policie útočníka zneškodnila, jakmile začal střílet (ilustrační foto).
Policie útočníka zneškodnila, jakmile začal střílet (ilustrační foto).

Ozbrojený muž v sobotu začal střílet v nemocnici v americkém státě Alabama. Zranil dva zaměstnance a policistu, než ho jiný policista zneškodnil. Informovaly o tom tamní úřady, motivy útočníkova jednání nebyly zveřejněny. Nemocnice po incidentu funguje normálně.

Do nemocnice brzy ráno dorazili dva policisté, aby prověřili oznámení, že se v budově nachází ozbrojený muž. "Když se jeden z policistů k podezřelému přiblížil, začal podezřelý okamžitě střílet," řekl seržant Johnny Williams, jehož citovala agentura AP.

Druhý policista střelbu opětoval a útočníka smrtelně zranil. Úřady potom sdělily, že útočníkem byl 38letý Jason Letts z blízkého Jemisonu. Jména útočníkových obětí zveřejněna nebyla. Incident se odehrál v pátém patře, kde tou dobou bylo několik pacientů a personál.

Na východě Alabamy se přitom ve stejný den odehrál ještě jeden podobný konflikt, při němž se policie utkala s člověkem vyzbrojeným útočnou puškou. Tamní policie pronásledovala střelce z okresu Cleburne a později jej rovněž zastřelila.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

V Indii ve 114 letech zemřel nejstarší maratonec na světě, srazilo ho auto

Zahraničí
15. 7. 2025
ilustrační foto

Zaskočená Moskva? Asi už začínají brát Trumpa vážně, ale válku neskončí

Zahraničí
15. 7. 2025
Kreml, srdce Moskvy, patrně bude brzy v dostřelu

Trump se zeptal Zelenského, jestli může Ukrajina udeřit až v Moskvě. Ten potvrdil

Zahraničí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ