Hollywood se bojí teroru. Červený koberec je snadný terč

Zahraničí
24. 6. 2016 06:28
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Velké filmové akce, při nichž největší hvězdy stříbrného plátna kráčejí po červeném koberci, pomáhají vytvořit zářný lesk Hollywoodu. Čím dál tím častěji jsou ovšem provázeny obavami z nedostatečného zabezpečení a zranitelnosti vůči možnému teroristickému útoku.

Masakr v nočním klubu v Orlandu, stejně jako vražda zpěvačky Christiny Grimmieové po skončení koncertu v témže městě, jsou připomínkou, jak snadným cílem může být zábavní průmysl pro odhodlaného útočníka. A tyto obavy přiživila tento týden zpráva serveru Hollywood Reporter.

Během posledního roku tento časopis poslal stážisty bez tiskové akreditace na více než 55 významných akcí "s červeným kobercem" v Los Angeles, mez nimiž nechyběly filmové premiéry všech velkých hollywoodských studií, televizní premiéry, módní přehlídky i předávání různých cen. Ve všech případech se stážisti dostali do vzdálenosti jednoho či dvou metrů od červeného koberce, aniž by byli podrobeni bezpečnostní kontrole nebo jim někdo prohledal zavazadla.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Glastonbury festival

Britové vyšetřují dvě kapely, co volaly po vraždění izraelských vojáků

Zahraničí
30. 6. 2025

Kazachstán zakazuje nosit na veřejných místech oblečení zakrývající obličej

Zahraničí
30. 6. 2025

Zemřela 82letá žena zraněná při útoku na proizraelské shromáždění v Coloradu

Zahraničí
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ