Kanaďané migrantům nabídnou olympijský stadion v Montrealu

Zahraničí
2. 8. 2017 21:48
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Kanadské úřady vyhradily část olympijského stadionu v Montrealu pro tisíce uprchlíků, kteří k nim letos přišli většinou přes hranici se Spojenými státy. Podle kanadských médií došlo letos k velkému nárůstu lidí překračujících americko-kanadskou hranici ve snaze najít azyl.

Část stadionu byla vybavena mobilními lůžky a uzpůsobena jako nouzové ubytovací centrum, které může poskytnout dočasný přístřešek několika stovkám lidí. Podle údajů kanadských imigračních úřadů přišlo do země jen za první polovinu letošního roku 4345 žadatelů o azyl, což je výrazný nárůst proti minulým letům.

"Nic podobného nepamatuji. Za 30 let jsme tu neměli podobný nápor a intenzitu," řekla listu Montreal Gazette Francine Dupuisová z vládní agentury pro pomoc uprchlíkům.

Většina uprchlíků je podle úřadů haitské národnosti a do Kanady přicházejí z USA v obavě, že zde neuspějí s žádostí o azyl. Montrealský starosta Denis Coderre uprchlíky ve svém městě uvítal a zároveň připomněl, že jde o "další důsledek" imigrační politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Stadion, který byl postaven pro účely letní olympiády v roce 1976, v posledních letech hostil řadu sportovních akcí či koncertů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , LEHTIKUVA/Timo Jaakonaho

Další čtení

Za zřícení mostu v Janově s 43 mrtvými dostalo trest 32 lidí včetně exmanažerů

Zahraničí
16. 7. 2026
rozhledna Harzturm na snímku ze 17. ledna 2026

V německém pohoří Harz zemřeli po pádu z rozhledny tři lidé, zřejmě sebevražda

Zahraničí
16. 7. 2026

Více než 500 uprchlíků z řad Rohingů se zřejmě utopilo v Bengálském zálivu

Zahraničí
16. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ