KLDR může USA ohrozit raketou, ale bude to prý "střelba naslepo"

Zahraničí
18. 7. 2017 18:15
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Severní Korea sice disponuje balistickou střelou schopnou zasáhnout území Spojených států, postrádá však technologii, aby mohla bojovou hlavici navést na požadovaný cíl. V úterý to během slyšení v senátním výboru pro armádu prohlásil zástupce předsedy sboru náčelníků štábů Paul Selva.

"Test provedený 4. července neprokázal, že mají kapacitu udeřit na Spojené státy s jakoukoli mírou přesnosti," řekl Selva.

Pchjongjang tvrdí, že vůbec poprvé úspěšně vyzkoušel mezikontinentální balistickou raketu, se kterou může zasáhnout prakticky jakékoli místo na planetě. KLDR rovněž uvedla, že raketa je schopná nést jadernou hlavici.

Americká armáda následně potvrdila, že Severní Korea skutečně odpálila nový druh rakety, kterým je schopná zasáhnout Aljašku. Pentagon je nicméně přesvědčen, že i proti tomuto typu střel se Spojené státy dokážou díky stávajícímu protiraketovému systému bránit.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Střet Bruselu s Ficovou vládou: Demokracie, fondy a kauza haciend

Zahraničí
21. 5. 2026
ilustrační obrázek

Jaderná demonstrace síly: Rusko zapojilo strategické bomby, ponorky i střely Kinžal

Zahraničí
21. 5. 2026
ilustrační obrázek

Merz: Ukrajina by se měla stát přidruženým členem EU bez hlasovacích práv

Zahraničí
21. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ