"Miláčku." Chová se prezident k novinářkám sexisticky?

Zahraničí
27. 9. 2018 08:38
Nastupující mexický prezident Andrés Manuel López Obrador.
Nastupující mexický prezident Andrés Manuel López Obrador.

Nastupující mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se stal terčem kritiky za svůj přístup k novinářkám po svém červencovém zvolení do úřadu. Jednu z dotazujících se reportérek políbil během interview na tvář, zatímco další dvě oslovoval "miláčku". Zatímco část veřejnosti vnímá tento přístup jako sexistický, budoucí hlava státu na něm neshledává nic špatného

.

Mexická média zaujal videozáznam pokusu o rozhovor, který s ním chtěla minulý týden vést lokální novinářka v severomexickém městě Tijuana, kam levicový politik zavítal během děkovného turné za voliči po celé zemi. Když se ho zeptala, co očekává od voleb guvernéra místního státu Baja California v příštím roce, nic neřekl, s úsměvem ji políbil na tvář a odešel ke svému vozu.

"Chápejte, že dělám jen svou práci. S něčím takovým bych se nerada setkávala pokaždé, když jdu mezi lidi pracovat," řekla zmíněná novinářka Lorena Garcíaová, podle níž zvolený prezident jednal nevhodně.

Podobně vidí jeho chování i dvojice novinářek, které se jej snažily dotazovat na jiném místě Mexika přes stažené okénko jeho auta. Místo odpovědi na otázky jim věnoval zmíněné něžné oslovení a odjel.

"Budu se k vám vždy chovat takto, s velkým respektem a citem," komentoval případy prezident, který odmítl, že by jeho chování bylo sexistické.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK , Eduardo Verdugo

Další čtení

Přechod Rafah mezi Gazou a Egyptem bude znovuotevřen příští týden

Zahraničí
22. 1. 2026

Republikáni těsně zabránili rezoluci zakazující Trumpovi akce proti Venezuele

Zahraničí
23. 1. 2026

Územní otázky zůstávají nevyřešeny, řekl Zelenskyj před ohlášeným jednáním

Zahraničí
Aktualizováno: 23. 1. 2026 01:05

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ