Na školu spadla munice, žáci měli naštěstí už po vyučování

Zahraničí
18. 5. 2018 11:01
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Z vojenského vrtulníku ve Spojených státech vypadla za letu bedna s municí, která při dopadu prorazila střechu základní školy a připravila část budovy o elektrickou energii. Informovala o tom televize Fox News. Při incidentu nikdo neutrpěl zranění.

Událost se stala ve čtvrtek odpoledne v El Pasu v Texasu u hranic s Mexikem. Munici ze školy vyzvedla policie, která ji předala vojákům. Případ prověřuje vojenská policie.

"Velmi se omlouvám za škody na sousední základní škole a jsem vděčný, že nikdo nebyl zraněn," prohlásil velitel místní letecké brigády Jay Hopkins. Podle médií byla škola již prázdná, protože bylo po vyučování. Armáda se nyní chystá prověřit své letové trasy a postupy, aby se incident v budoucnu neopakoval.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Massoud Hossaini

Další čtení

ilustrační obrázek

Cyklisté vyplašili medvědici, mládě zůstalo v pasti. Zachránil ho až zásah parku

Zahraničí
22. 4. 2026
ilustrační obrázek

Kolektivní obrana EU pod drobnohledem: Kypr žádá konkrétní postupy

Zahraničí
22. 4. 2026
ilustrační obrázek

SpaceX vsází na AI kódování: dohoda s Cursorem může změnit trh

Zahraničí
22. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ