Obama chce speciální tým, má potírat propagandu IS na webu

Zahraničí
8. 1. 2016 22:29
Barack Obama.
Barack Obama.

Vláda amerického prezidenta Baracka Obamy vytváří novou protiteroristickou skupinu, jejímž úkolem bude boj s propagandou Islámského státu a dalších teroristických skupin na internetu. Oznámil to Bílý dům.

Novou skupinu budou řídit ministerstva vnitra a spravedlnosti za pomoci ministerstva zahraničí. Skupina bude využívat desítky federálních a místních agentur. Jejím úkolem bude účinně zachycovat vzkazy teroristů a znemožňovat zveřejňování videí či jiných jejich propagandistických materiálů v angličtině.

V této souvislosti také začaly konzultace bezpečnostních představitelů vlády s vedoucími pracovníky amerických technologických společností Apple, Facebook, Google, Twitter, Microsoft, Yahoo a LinkedIn. "Chceme, aby tyto společnosti byly globálně úspěšné. Potřebujeme jejich pomoc v boji proti teroru," řekl člen kongresového bezpečnostního výboru Adam Schiff.

Vytvoření skupiny podle deníku The Washington Post odráží zvyšující se frustraci Bílého domu z toho, že dosavadní úsilí nezamezilo Islámskému státu využívat sociální média k verbování nových přívrženců a k vybízení k útokům.

Zpráva o nové protiteroristické iniciativě přichází v době, kdy se mezi obyvateli USA zvýšily obavy z terorismu po krvavých útocích islamistů v Paříži a v kalifornském San Bernardinu koncem loňského roku. Ozývá se podle listu také kritika vůči protiteroristické strategii Obamovy vlády.

Autor: Reuters, ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Dva lidé zemřeli při jízdě na střeše vagonu v Berlíně

Zahraničí
27. 4. 2025

Po explozi v přístavu u íránského Bandar-Abbásu je 14 mrtvých a 750 zraněných

Zahraničí
26. 4. 2025

Motorkáři Noční vlci vyrazili z Moskvy. Do Evropy je možná nepustí

Zahraničí
26. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ