Obávaný viceprezident Venezuely byl zařazen na sankční seznam USA

Zahraničí
14. 2. 2017 06:40
Venezuelský viceprezident Tareck El Aissami.
Venezuelský viceprezident Tareck El Aissami.

Americké ministerstvo financí zařadilo na sankční seznam venezuelského viceprezidenta Tarecka El Aissamiho, kterého považuje za přední postavu mezinárodního obchodování s narkotiky.

El Aissami je dosud nejvýše postaveným venezuelským představitelem, který čelí americkým odvetným opatřením.

Spolu s El Aissamim byl na sankční seznam zapsán i zámožná venezuelský obchodník Samark López, který podle amerických úřadů pomáhá viceprezidentovi s praním špinavých peněz a s finanční podporou. V rámci sankcí oba muži nebudou smět do USA, úřady rovněž ohlásily blokádu 13 podniků kontrolovaných Lópezem.

El Aissami, který je po otci syrského původu, má pověst kontroverzní osobnosti a obávaného politika. Do roku 2012 zastával post ministra vnitra a od letošního ledna je z rozhodnutí prezidenta Nicoláse Madura viceprezidentem.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK/AP , Fernando Llano

Další čtení

Sněmovna reprezentantů USA schválila rekordních 901 miliard dolarů na obranu

Zahraničí
12. 12. 2025

Slovenský prezident Pellegrini vetoval Ficově vládě kontroverzní zákon

Zahraničí
11. 12. 2025

Na Ukrajině zahynul britský voják, Moskva žádá vysvětlení a hovoří o terorismu

Zahraničí
11. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV