Pentagonu unikla osobní data o vojácích i zaměstnancích

Zahraničí
13. 10. 2018 13:13
Americký ministr obrany James Mattis má teď velký problém.
Americký ministr obrany James Mattis má teď velký problém.

Americkému ministerstvu obrany unikla data o cestovních záznamech s citlivými informacemi o vojácích a civilních zaměstnancích. Pentagon oznámil, že rozsah incidentu je stále předmětem vyšetřování, podle informací televize Fox News ale mohl postihnout až třicet tisíc zaměstnanců.

Únik se podle mluvčího Pentagonu Josepha Buccina týkal jednoho z komerčních poskytovatelů služeb, jehož název nesdělil. "Ministerstvo pokračuje ve vyhodnocování škod a zajistí, aby dotčení zaměstnanci byli informováni," dodal s tím, že personál, kterého se věc týká, se to dozví během nadcházejících dnů.

Data, jež odhalovala podrobnosti o konkrétních vojácích a civilních zaměstnancích včetně údajů o platebních kartách, mohla být podle nejmenovaných činitelů kompromitována již před několika měsíci, na problém se ale přišlo až teď. Vyšetřovatelé nyní zjišťují, kdo za únikem stál.

Informace o bezpečnostním incidentu zveřejnil Pentagon jen několik dní poté, co zpráva z federálního úřadu varovala před nedostatečnou kybernetickou ochranou vojenských zbraňových programů. Dokument také ministerstvu obrany vyčetl, že postupuje velice pomalu v zajišťování ochrany svých systémů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , imago stock&people/Ting Shen

Další čtení

Vesmírná sonda Hajabusa - počítačová animace

Před 20 lety přistála japonská sonda Hajabusa na planetce Itokawa

Zahraničí
19. 11. 2025

Sněmovna reprezentantů i Senát schválily návrh zveřejnit spisy k Epsteinovi

Zahraničí
18. 11. 2025

Tusk: Ze sabotáže na polské železnici jsou podezřelí lidé v ruských službách

Zahraničí
18. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ