Pittsburghský střelec před soudem: Cítím se být nevinen

Zahraničí
1. 11. 2018 15:48
Robert Bowers zabil celkem jedenáct lidí, hrozí mu trest smrti.
Robert Bowers zabil celkem jedenáct lidí, hrozí mu trest smrti.

Šestačtyřicetiletý Robert Bowers, který je podezřelý ze sobotní střelby v synagoze v americkém městě Pittsburghu, u soudu řekl, že se cítí být nevinen. Bowers byl obviněn z celkem 44 trestných činů včetně vražd a násilí z nenávisti. Při střelbě zahynulo 11 lidí.

Bowers od sobotního masakru v Pittsburghu stanul před soudem již podruhé, podle agentury Reuters ale ani tentokrát příliš nehovořil. Řekl pouze, že vzneseným obviněním rozumí a že se cítí být ve všech 44 bodech nevinen. Podle agentury AP muži v případě usvědčení hrozí trest smrti.

Střelec volající "Všichni Židé musejí zemřít" vpadl do synagogy v době začínající sobotní bohoslužby a zabil 11 věřících ve věku od 54 do 97 let. Dalších šest lidí, včetně čtyř policistů, zranil. Sám byl několikrát postřelen a následně zatčen.

Pohřby obětí masakru, který je označován za jeden z nejhorších projevů protižidovského násilí v amerických dějinách, se konají celý týden. Na čtvrtek jsou naplánována poslední rozloučení s manželi Bernice a Sylvanem Simonovými a zubním lékařem Richardem Gottfriedem.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Daisuke Tomita

Další čtení

ilustrační obrázek

Německé čerpací stanice už nesmí měnit ceny padesátkrát denně

Zahraničí
1. 4. 2026
ilustrační foto

Válka proti Íránu nekončí, řekl Netanjahu, Izrael změnil tvář Blízkého východu

Zahraničí
31. 3. 2026

Trump řekl, že vojenské operace proti Íránu se blíží konci

Zahraničí
31. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ