Po hurikánu vznikla v Guatemala City <span>"černá díra"</span>

Zahraničí
1. 6. 2010 19:30
Guatemala City při pohledu z letadla.
Guatemala City při pohledu z letadla.

Děti ve vesnici zasažené sesuvem půdy.Tropická bouře Agatha zasáhla v pondělí Střední Ameriku. Způsobila smrt více než 150 lidí a v hlavním městě Guatemaly otevřela ohromné propadliště, ve kterém zmizela třípatrová budova.

První bouře této hurikánové sezony v Pacifiku přinesla v některých částech Guatemaly, Salvadoru a Hondurasu až metrové srážky. Nejméně 150 lidí přišlo o život a dalších padesát se pohřešuje.

Propast má třicet metrů v průměru a je šedesát metrů hluboká. Vznikla propadem půdy na severu Guatemala City. Místní viní kombinaci přívalových dešťů a špatně zajištěné kanalizace. V budově, která se zřítila, zahynul jeden člověk. V roce 2007 zahynuli při podobném incidentu tři lidé.

ČTĚTE TAKÉ: Hurikán Ida zabil 124 lidí. Cena ropy stoupá

Guatemala je nejhůře postiženou zemí regionu. Počet obětí pravděpodobně ještě poroste s tím, jak se záchranáři budou dostávat do odlehlých vesnic. Téměř sto tisíc lidí bylo evakuováno. Devět lidí zahynulo v Salvadoru a dvanáct v Hondurasu.

"Nemám nikoho, kdo by pomohl. Jen jsem sledovala, jak voda odnesla všechno," řekla Reuters Carlota Ramos před svým polozříceným domem v Amatitlánu, města poblíž guatemalské metropole.

Guatemala City při pohledu z letadla.

Foto: ČTK/AP

Autor: - kpa -

Další čtení

ilustrační foto

NATO začalo pronásledovat lodě ruské stínové flotily

Zahraničí
23. 1. 2026
ilustrační obrázek

Evropa nechce nechat Ukrajinu mrznout, posílá generátory pro nemocnice

Zahraničí
23. 1. 2026
ilustrační obrázek

Trumpova Rada míru jako konkurence OSN? Španělsko účast odmítlo

Zahraničí
23. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ