Přes sto let zkušeností. Prapraděda chce do Kongresu

Zahraničí
21. 2. 2014 12:21
Joe Newman.
Joe Newman.

Floridský prapradědeček Joe Newman zahájil kampaň, která - pokud bude úspěšná - ho má v listopadu přivést do Kongresu. Svůj volební program staví na největší devíze, kterou má: rekordních 101 letech životních zkušeností.

Pokud by se mu zvolení podařilo, stal by se nejstarším nováčkem na světě, který zasedne do parlamentních lavic. Kandidaturu oznámil na své internetové stránce joenewman101.com. O splnění zákonných podmínek kandidatury si nemusí dělat obavy - je o 76 let starší, než je požadovaný minimální věk 25 let pro zasednutí do Kongresu.

"Ve sto jedna letech ovoce mých zkušeností daleko převyšuje kohokoli jiného v tomhle kongresovém souboji," napsal na svém blogu.

Za svůj dlouhodobý cíl označil snahu "inspirovat občany všech věkových skupin, aby se zapojili a stali aktivními vlasteneckými představiteli". Sám sebe pak tento syn ruských přistěhovalců, kteří do USA přišli ve 20. století, popsal jako "antropologicky pokrokového".

V listopadových volbách se bude bojovat o místa v celé Sněmovně reprezentantů a o třetinu míst v Senátu.

Autor: ČTK , AFPFoto: joenewman101.com

Další čtení

ilustrační obrázek

Ve věku 81 let zemřel anatom Gunther von Hagens, vynálezce kontroverzní plastinace těl

Zahraničí
27. 7. 2026
ilustrační obrázek

EU posílá desítky letadel a tisíce hasičů do boje s požáry ve Francii a Španělsku

Zahraničí
27. 7. 2026
Zástupce policejního náčelníka v Seattlu Tyrone Davis spolu se starostkou Seattlu Katie Wilsonovou hovoří na tiskové konferenci po střelbě na gastronomickém festivalu

Krvavý incident v Seattlu: Při střelbě na festivalu zemřeli tři lidé, mezi zraněnými je i dítě

Zahraničí
27. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ