Řidič s propanem vjel na základnu v USA záměrně

Zahraničí
23. 3. 2018 16:24
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Středeční incident, kdy řidič projel s vozem na Travisovu leteckou základnu v Kalifornii a při požáru vozu zahynul, byl podle zpráv amerických médií záměrným činem. Televize CBS News s odvoláním na nejmenované bezpečnostní činitele uvedla, že Federální úřad pro vyšetřování (FBI) i americké letectvo čin hodnotí jako terorismus.

Identitu mrtvého úřady znají, ale nezveřejnily ji. Řidič měl ve voze naložené zásobníky s propanem, který zřejmě zapálil. Auto následně vybouchlo.

Travisova letecká základna je hlavním armádním nákladním a přepravním terminálem na západním pobřeží. Protože slouží k podpoře operacím v Pacifiku, je nazývána branou do Tichomoří. Na základně je trvale umístěno 7000 příslušníků vojenského letectva.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Travis Morisse

Další čtení

Předseda berlínské pobočky Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SdL) Rudolf Fischer

Benešovy dekrety nejsou téma, chceme přátelství s Čechy, říká předseda sudetských Němců v Berlíně

Zahraničí
20. 5. 2026
ilustrační obrázek

Klimatická bomba tiká: devět z deseti britských domácností se bude v létě přehřívat

Zahraničí
20. 5. 2026
ilustrační obrázek

Putin v Pekingu: Rusko-čínské vztahy jsou na historicky nejvyšší úrovni

Zahraničí
20. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ