Skandál kolem Facebooku se týká až 87 milionů uživatelů

Zahraničí
4. 4. 2018 22:00
"Pan Facebook" Mark Zuckerberg.
"Pan Facebook" Mark Zuckerberg.

Britská analytická společnost Cambridge Analytica zřejmě nepatřičným způsobem získala údaje až 87 milionů uživatelů internetové sítě facebook. Oznámila to firma Facebook. V médiích se přitom doposud hovořilo o neoprávněném získání dat zhruba 50 milionů uživatelů.

"Domníváme se, že facebookové informace až 87 milionů lidí, převážně v USA, mohly být nepatřičným způsobem sdíleny s Cambridge Analytica prostřednictvím aplikací, které tito lidé či jejich přátelé používali," uvedl technologický ředitel podniku Mike Schroepfer.

Cambridge Analytica čelí obviněním, že získané údaje o uživatelích facebooku využívala k ovlivňování voleb. Data údajně sloužila mimo jiné k vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Požár u města Drammen na jihu Norska zničil přes 100 domů, tři lidé jsou zranění

Zahraničí
18. 7. 2026

Izraelský úder na pohřeb v Gaze zabil nejméně osm lidí

Zahraničí
17. 7. 2026

Novým lídrem britských labouristů se stal Andy Burnham, očekávaný příští premiér

Zahraničí
17. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ