Školník ve školce upálil sedm dětí, uhořela i učitelka

Zahraničí
7. 10. 2017 06:37
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Sedm dětí mateřské školy v Brazílii přišlo společně s učitelkou o život rukou školníka, který je polil lihem a zapálil. Sám podlehl po převozu do nemocnice popáleninám, které si rovněž přivodil. Případ šokoval celou zemi - starosta obce Janaúba, kde se čtvrteční incident odehrál, vyhlásil týdenní smutek.

Padesátiletý pachatel, který trpěl duševní poruchou, rozlil hořlavinu v jedné ze tříd s čtyřletými dětmi a založil požár. V budově bylo 80 dětí. Čtyři desítky z nich byly rozvezeny se zraněním do tří různých nemocnic. Deset jich je ve vážném stavu stále hospitalizováno.

V pátek proběhl pohřeb, který provázely srdcervoucí scény plačících rodičů a dalších příbuzných nad bílými rakvemi malých obětí.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com

Další čtení

Fernando Grande-Marlaska

V Ceutě zůstává 5000 lidí, kteří tam přišli na konci července, uvedl ministr

Zahraničí
13. 8. 2026

Výbuch v přístavu v Rotterdamu si vyžádal jednoho mrtvého a několik zraněných

Zahraničí
13. 8. 2026
Texas, USA

V Texasu havaroval útočný vrtulník americké armády, zahynuli dva vojáci

Zahraničí
13. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ