Spasitel unesených se až do smrti může topit v hamburgrech

Zahraničí
24. 5. 2013 12:05
Ano, není to báj. Pečení holubi do huby někde opravdu létají.
Ano, není to báj. Pečení holubi do huby někde opravdu létají.

Muž, který dokázal odložit svůj hamburger, aby pomohl trojici unesených žen na svobodu, se už o účty za stravu v rodném městě nikdy nebude muset starat. Více než tucet restaurací v Clevelandu ve státě Ohia se rozhodl takto uctít místního hrdinu.

Žoviální Charles Ramsey se počátkem měsíce stal hvězdou televizních obrazovek a internetu poté, co pomohl na svobodu první z trojice pohřešovaných žen. Při líčení příhody neopomněl poznamenat, že zrovna jedl "něco od McDonald's", když zaslechl volání o pomoc. Odložil stravu na později a vykopl dolní část dveří, aby žena mohla i se svou dcerkou prchnout ze zajetí, ve kterém strávila asi deset let, spolu s dalšími dvěma ženami.

"S jídlem si Charles Ramsey už nemusí lámat hlavu. Muž, který se postaral o útěk unesených obětí v Clevelandu, dostane doživotně hamburgery zdarma od místních restaurací a McDonald's mu nabídl bezplatné stravování pro další rok," poznamenal web The Inquisitr.

Server připomněl, že Ramsey neměl vůbec zájem o odměnu za nalezení pohřešovaných žen. Jen prohlásil, že peníze nechce a že by je měly dostat oběti. Hamburgery mu snad udělají větší radost.

Žoviální Ramsey získal zvláštní odměnu.Ramsey pomohl Amandě Berryové, Gině DeJesusové a Michelle Knigtové uprchnout z domu Ariela Castra, který teď čelí obvinění ze spáchaných zločinů. I únosce byl shodou okolností zatčen zrovna před místní restaurací McDonald's.

Restaurace, kde Ramsey pracoval jako umývač nádobí, se původně rozhodla na počest hrdiny vymyslet speciální hamburger, ale posléze se restaurace a jídelny shodly, že si zaslouží více. Ramsey je prý teď na cestách, ale až se vrátí, tak dostane zákaznickou kartu zajišťující setrvalý přísun hamburgerů bez placení.

Autor: Reuters, ČTK Foto: ČTK , archiv

Další čtení

Američan dostal doživotí za plánování vraždy agentů šetřících útok na Kapitol

Zahraničí
3. 7. 2025

Desítky hasičů na Krétě bojují s rozsáhlým požárem, 3000 lidí se evakuovalo

Zahraničí
3. 7. 2025

K Zemi míří objekt, který zřejmě pochází z cizího hvězdného systému

Zahraničí
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ